Ulaşan Haber - Kocaeli

Sultan Baba Türbesi’nin çevresi değişiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük ilçesi Örcün Köyü’nde bulunan Sultan Baba Türbesinde çevre düzenlemesine devam ediyor.

Editör

Haber
Editör

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük ilçesi Örcün Köyü’nde bulunan ve atıl durumda olan Sultan Baba Türbesi’nin çevre düzenlemesine devam ediyor. Yaz aylarında vatandaşlar tarafından sıklıkla ziyaret edilen türbe, yeni haliyle vatandaşlara nefes aldıracak bir yer haline gelecek.

 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Gölcük ilçesi Örcün Köyü’nde bulunan Osmanlı dönemine ait Sultan Baba Türbesi’nde çevre düzenlemesi için çalışma başlatmıştı. Türbe ve çevresini kapsayan düzenleme çalışmaları kapsamında alan içerisinde mevcutta bulunan 15 adet oturma alanı söküldü. Sert zemin için granit küp taş ve granit bordür döşemesi ekipler tarafından tamamlandı.

 

TUVALETLER YENİLENDİ

Alanda bulunan tuvaletler de Park ve Bahçeler ekiplerince onarıma alınmıştı. Engelli kullanımı için uygun hale getirilen tuvalete ayrıca bay ve bayan için de şadırvan eklendi. Tüm park alanını kapsayan çalışmalar ile alan engelli kullanımına uygun hale getirildi.

 

BAKIM VE ONARIM

Sultan Baba Türbesi çevre düzenlemesi işi kapsamında alanda bulunan beton köprü onarıldı. Köprünün güvenli hale getirilmesi için ekipler tarafından ferforje korkuluk yapıldı. Alan içerisinde yer alan çeşme de ekipler tarafından yenilendi. Alan içinde gerekli görülen yerlere ferforje yapımı devam ediyor.

 

YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE BANKLAR

Alan içerisinde yer alan yürüyüş ve bağlantı yollarına granit küptaş döşendi. Park alanı içerisine uygun noktalara vatandaşların kullanımı için bank ve piknik masası yerleştirilecek. Ayrıca alan içerisindeki taş duvarlar onarılıp, harpuşta kaplandı.

 

YEŞİL ALAN ARTTIRILDI

Sultan Baba Türbesi çevre düzenlemesi işi kapsamında alanın daha yeşil bir görüntüye kavuşması için de çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda alan içerisine uygun noktalara bitkiler ekildi. Ayrıca alana 15 adet dişbudak, 15 adet meşe, 45 adet karayemiş ağacı ekildi. Bin 850 metrekare alana rulo çim serimi ve otomatik sulama sistemi yapıldı. Mevcut otopark yenilenip kullanıma uygun hale getirildi.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.
ÜSKÜDAR FACİASI ŞEHİTLERİ PROGRAMLA ANILACAK KÖRFEZ ‘IŞIL IŞIL’ OLDU KOCAELİ’DE ŞEHİTLİKLER ÇİÇEK AÇTI CEVHER DUDAYEV PARKI’NDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN “DEPREM ŞEHİTLERİMİZ” ANISINA ANIT BAŞİSKELE’DEN ÖRNEK “KATILIMCI BELEDİYECİLİK” HAREKETİ ADİL YÖNETİM, EŞİT ÜCRET, GÜÇLÜ BELEDİYE GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDE İŞÇİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ KARTEPE BELEDİYESİ’NE YENİ ARAÇ TAKVİYESİ BAŞKAN KOCAMAN ŞAZİMET TEYZEYİ YALNIZ BIRAKMADI BAŞKAN BÜYÜKAKIN, ‘’BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’ FUAR MERKEZİNİN ÇATISI ÇÖKTÜ! BÜYÜKŞEHİR KAR TİMİ’NDEN HAYATİ MÜDAHALE KARLA MÜCADELEDE 6 BİN TON TUZ KULLANILDI GÖLCÜK'TE KAR TEMİZLİĞİ BAŞKAN SÖĞÜT’TEN YERİNDE İNCELEME MAHSUR KALAN AMBULANSA İZMİT BELEDİYESİ YETİŞTİ KAR MESAİSİNE PİŞMANİYE ARASI GÖLCÜK BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU GÖLCÜK BELEDİYESİ 50 ARAÇ 90 PERSONEL İLE SAHADAYDI BAŞKAN BÜYÜKAKIN, ‘’2021 YILI İÇİN 120 TON MAMAMIZ HAZIR’’ BAŞİSKELE BELEDİYESİ’NDEN GECE GÜNDÜZ YOĞUN KAR MESAİSİ 14 ŞUBAT KORONAVİRÜS YAVUZ ÇİFTİ, GÜNLERİNİ DERİNCE İLÇEMİZE AYIRDILAR SEKA KâĞIT MÜZESİ ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GELDİ GÖLCÜK KARLA MÜCADELEYE HAZIR GEZ GÖR İLE DOĞAYI TURLADIRLAR EKİPLER, GECE YARISI YOLLARDA ASFALT YAMA YAPIYOR TRAMVAY GÜZERGAHI IŞIL IŞIL KANDIRA BELEDİYESİ KAR TİMLERİ KAR YAĞIŞINA KARŞI TEYAKKUZDA