Ulaşan Haber - Kocaeli

Başiskele Belediyesi Yardım Eli Uzatmaya Devam Ediyor

Başiskele Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” anlayışıyla Başiskeleliler’in yanında olmaya ve yardım elini uzatmaya devam ediyor.

 

 

 

Başiskele Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine yardım yaparken büyük bir hassasiyet ile hareket ederek ekonomik durumu yetersiz olan ve belediyeden yardım talebinde bulunan vatandaşların umudu oluyor.

 

Başiskele'de sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel örneklerinden Halil İbrahim Sofrası Aşevi ve Hayır Çarşısı kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor. Halil İbrahim Sofrası Aşevi, 7 gün 24 saat muhtaçlara sıcak yemek hizmeti veriyor.  Başiskele Belediyesi, hayırsever vatandaşların bağışları ve destekleriyle yapılan sıcak yemek hizmetiyle ilçede bulunan ihtiyaç sahiplerinin gönüllerinde taht kuruyor.

 

Yılın 12 ayında devam eden hizmetten Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından koordine edilen "Yardım Komisyonu"nca tespit edilen yemek yapamayacak durumda olan, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişi ve aileler faydalanıyor. Yıl boyunca Başiskele’de onlarca hane ve kişiye hizmet verilen aşevinde, usta aşçılar her gün sağlıklı ve hijyenik ortamda 2 öğün 3 çeşit yemek pişiriyor, hazırlanan yemekler yine belediye ekiplerince ihtiyaç sahibi kişi ve ailelerinin evlerine kadar götürülüyor. İhtiyaç sahibi kişilerin rencide olmaması için gizlilik prensibine azami dikkat edilen Halil İbrahim Sofrası Aşevi hizmetiyle Başiskele Belediyesi, ilçede dayanışma ve yardımlaşma kültürünü tüm yıla yayıyor.

 

Halil İbrahim Sofrası Aşevi’nde ilçede ikamet edip cenazesi olan hanelere istekleri doğrultusunda taziye yemekleri de hazırlanarak dağıtımları gerçekleştiriliyor.

 

HAYIR ÇARŞISI HAYIRLARA VESİLE OLUYOR

 

Başiskele Belediyesi’nin sosyal belediyecilikteki bir diğer önemli örneği de Başiskele’nin en büyük sevgi mağazası, Hayır Çarşısı

 

Hizmete girdiğinden beri ihtiyaç sahibi 7’de 70’ye tüm vatandaşların yüzlerinin gülmesine neden olan Hayır Çarşısı, Başiskele’de hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç vatandaşlar arasında köprü kuruyor. Başiskele Belediyesi, Hayır Çarşısı projesiyle 2010 yılından beri Başiskele Belediyesi Yeniköy Kültür Merkezi'nde ihtiyaç sahibi birçok vatandaşa hizmet vererek hayırlara vesile olmaya devam ediyor. Hayırsever vatandaşların kullanılabilir temiz kıyafetleri, ayakkabıları, ev tekstili ürünleri ve beyaz eşya, mobilya gibi ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri için toplayan Başiskele Belediyesi Hayır Çarşısı, ihtiyaç sahibi Başiskeleliler’in yüzünü güldürüyor.

 

Başiskele’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı kesimlerin yaşam kalitelerini arttırmak, sosyal dayanışmayı ön planda tutarak ilçe sakinlerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen hizmet, Başiskele Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışının en önemli örneklerinden. Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hayır Çarşısı’na yardımseverler ve ihtiyaç sahipleri, 444 41 10 veya (0262) 310 12 00 numaralı telefonları arayarak ulaşabiliyor. Başvurular ilgili birimin saha tespit çalışmaları ile ilgili yardım komisyonuna havalesi yapılıyor ve komisyon kararınca ihtiyacı tamamlanana kadar yardımlaşma süreci devam ediyor.

 

“SİZDE HAYRA ORTAK OLUN, İHTİYACA CEVAP OLUN”

 

Başiskele Belediyesi aynı zamanda ayni yardımlarla ayakta duran Hayır Çarşısı ve Aşevine destek vermek isteyen tüm hayırseverleri de bekliyor. Sizlerde temizlik zamanlarında, mevsim geçişlerinde kullanılabilecek olduğunuz ya da hiç giymeyip dolapta sakladığınız tüm eşyalarınızı Başiskele Belediyesi’ni arayarak evinizden aldırıp, ihtiyaç sahibi vatandaşların gülmesine vesile olabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için de yine 444 41 10 veya (0262) 310 12 00 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.