Ulaşan Haber - Kocaeli
bilgi köp.

BAŞİSKELE'NİN ADAY ADAYI

AK Parti Başiskele Belediyesi Plan Bütçe Komisyon Başkanı Mali Müşavir Numan Tonka Başiskele Belediyesine aday adayı...

 

 

 

Kocaeli’nin parlayan 7 yıldızlı ilçesi Başiskele kurulduğu 2009 yılından bu yana büyük yol aldı. Kentti cazibe merkezine dönüştüren mevcut başkan Hüseyin Ayaz kuşkusuz ilçenin bugünkü haline gelebilmesi için deyim yerindeyse gecesini gündüzüne kattı. Başiskele Belediyesi’ne iki dönem başkanlık yapan Hüseyin Ayaz’ın 2019 yerel seçimleri için yeniden aday olma ihtimali yüksek olduğu gibi başarılı başkanın yüksek hedefleri de olduğu kulislerde her zaman konuşuluyor.

GÜÇLÜ İSİM

Durum böyle olunca genç ve her dönem daha da büyüyen, gelişen ilçe için özellikle iktidar partisinden aday adayı olacakların büyük şansı var. İşte bu noktada aday adaylığı için adı yüksek sesle konuşulmaya başlayan, Başkan Hüseyin Ayaz ile de iyi bir uyum içinde çalışan AK Parti Başiskele Belediyesi Plan Bütçe Komisyon Başkanı olan Mali Müşavir Numan Tonka. Resmi başvurular henüz başlamadı. Ama Numan Tonka Başiskele’nin büyük hedefleri noktasında bayrağı teslim alacak güçlü aday adayı diyebiliriz. Son zamanlarda sahaya inen ve aday adayı ifadelerini de reddetmeyen Tonka düzgün duruşuyla ilçede her kesim tarafından sevilen ve sayılın bir isim.

TONKA KİMDİR?

Siyasete Refah Partisi Gençlik Kollarıyla başlayan daha sonra Saadet Partisi İlçe Başkanlığı’nda ilçe sekreterliği gibi önemli görevler üstlenen Tonka, 2010 yılında eski Has Parti Kurucu Başkanı Numan Kurtulmuş ile AK Parti’de aktif siyasi hayatına devam etti. Halen Başiskele Belediyesi Meclis üyesi ve Plan Bütçe Komisyon Başkanı olan Tonka ayrıca 2014 yılında bugüne Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapmakta. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanı olan 1972 doğumlu Numan Tonka Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans mezunu olup evli ve 4 çocuk babası.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Efe - 02 Kasım 2018 13:03
Başiskele belediyesine en çok yakışacak Başkan adayı siyasi tecrübesi halk ile iç içe olan tecrürübeli bir isim başiskele belediyesine hayırlı olur inşaAllah